Na oku

Wojciech Mann
RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą

Wojciech Mann to dla mnie osoba wielce nietuzinkowa. Nie tylko niezwykle charyzmatyczny radiowiec, ale również twórca kultowego dla mnie "Za chwilę dalszy ciąg programu". Jego wspomnienia cieszą się w księgarniach ogromnym zainteresowaniem i wydaje się, że rzeczywiście warto by rzucić na nią okiem.

31 października Wojciech Mann był gościem w radiu TOK FM, w programie "Wrzenie Świata". Rozmawiając o książce Manna, zdradzono trochę szczegółów dotyczących tej pozycji. Wydaje się, że praca może być nie do końca dopracowana, zrobiona nieco na szybko i pobierznie. Czy to wystarczy aby zrezygnować z poznania choć części wspomnień tego człowieka?


Grzegorz Lach
SALAMINA-PLATEJE 480 P.N.E.

Widać, że Grzegorz Lach się rozkręca. To dobrze, bo pisze coraz fajniej, a wiedzy do podzielenia się ma całkiem sporo. Po "Sztuce wojennej starożytnych Greków" i "Wyprawie Sycylijskiej" po raz kolejny eksploatuje temat wojen greckich.

Chętnie się z tą książką zapoznam, ale jeszcze nie teraz. Na mojej półce stoją poprzednie książki z tego cyklu Bellony (który bardzo lubię), czas by było więc zacząć je czytać. Dlatego właśnie postanowiłem poczekać jeszcze z zakupem, aż przeczytam przynajmniej dwie z zaległych pozycji. Wytrzymam?


Andrzej Skworz, Andrzej Niziołek
Biblia dziennikarstwa

Ależ to cegła! 800 stron książki, a w środku same nazwiska, na widok których zaczynam się ślinić. Pewnie nigdy nie uda mi się już być dziennikarzem, czy też dokładniej reporterem, jak kiedyś chciałem, ale na widok książek reporterskich i o reportażu nadal zaczynam przebierać nóżkami z zachwytu.

Co do powiedzenia miał Wojciech Jagielski, Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł, Jerzy Pilch? Będę musiał zobaczyć tą książkę, choć pewnie tylko gdzieś w księgarni, bo cena, szczerze mówiąc, nieco mnie odstrasza.

Powered by Blogger